UŽSIDAROME NERIBOTAM LAIKUI

Paskutiniai vienetai su nuolaidomis

pramiegame

Dažnai prisipažįstame, kad mėgstame ilgai nesikelti iš lovos arba „atidėti“ žadintuvo skambėjimo laiką. Tačiau yra tokių, kurie myli rytmetį ir jį vadina magišku paros metu. Būtent tai labai vertina konstrastingas duetas – jogos instruktorė Jūratė ir aktorius Robertas, įkūrę miegaliams sąžinės graužatį sukeliantį ryto ritualą „Kol tu miegojai“. Nors pagrindinis ir nekintantis šio ritualo komponentas yra mankšta, abu įkūrėjai nesutinka taip griežtai ir nuobodžiai apibrėžti šį renginį. Todėl kantriai ir išsamiai papasakojo, kodėl kilo mintis pasidalinti ankstyvu trečiadienio rytmečiu su kitais žmonėmis ir tuo, ką aš ir jūs jau pramiegojome.

Morning joga

Kaip kilo mintis kažką veikti, kol kiti miega?

Jūratė: Man ši mintis kilo gan seniai, tačiau iki šiandien viskas pasikeitė. Maždaug prieš pusmetį aš pradėjau vesti treniruotes rytais ir man pačiai tai buvo atradimas, nes niekada nesportuodavau ryte. Tas jausmas, kai atsikeli anksti, jauti, kad tikrai didžioji dalis žmonių miega… Tą laiką galima skirti tik sau. Dirbdama pastebėjau, kad kai treniruotės vyksta kelis kartus per savaitę, nebelieka tokio malonumo ir jos tampa rutinos dalimi. Tada pakalbėjau su Robertu ir papasakojau jam, kad norėčiau kažką daryti – kokį nors renginį, kuriame žmonėms būtų įdomu praleisti šį paros metą drauge. Kai atsikeli anksčiau, atrodo, kad diena yra nesibaigianti. Nedarome to kasdien, nes vis dėlto, visų gyvenimo ritmas yra skirtingas, tačiau suteikiame progą bent kartais patirti nesibaigiančios dienos jausmą.

Robertas: Supratome, kad mankšta galėtų būti tik sudedamoji renginio dalis. O kitos – tai, visų pirma, kiekvieną kartą išskirtinė vieta. Vieta turėtų įkvėpti. Tuomet pridėjome ką nors, susijusio su sveika gyvensena – sveiką maistą. Na, o antrojoje „Kol tu miegojai“ dalyje, dalyviai sulaukia pačių netikėčiausių užsiėmimų: nuo rytinio energijos užtaiso su Dj iki gyvos muzikos pasirodymo. Sukūrėme kompleksą dalykų, kurie turėtų motyvuoti žmones atsikelti anksti ryte ir galvoti, kad jie eina ne tik mankštintis, o ir kažką patirti, paragauti, pamatyti.

Morning joga
Morning joga

Kokie žmonės yra šios idėjos autoriai?

Jūratė: Nevadinu savęs tik jogos trenere, nes užsiimu ir kitomis su sveikatingumu susijusiomis veiklomis, mokymais. Tam, kad galėčiau vadintis jogos trenere, man atrodo, reikia dar daug praktikuotis ir įsigilinti į tai. Ši sritis neapibrėžiama taip paprastai.

Robertas: Aš esu aktorius. Mudu buvome pažįstami ir prieš tai. Mane Jūratė tikriausiai pasirinko dėl idėjų ir dėl to, kad esu susijęs su renginių organizavimu.

Jūratė: Jį galima vadinti bandomuoju triušiu, nes Robertas niekada nebuvo sportininkas.

Robertas: Vis dar nesu. Dauguma draugų stebisi, kad lankau rytinę jogą, nes aš labiau naktinis žmogus.

„Kol tu miegojai“ yra ne tik mankšta, bet ir… renginys?

Robertas: Mes nenorime vadinti to renginiu. Mieliau vadintumėme tai patirtimi, glaudžiai susijusia su jausmais ir potyriais. Tarkime, kai ryte eini tuščiu Gedimino prospektu, supranti, kad tuoj tuoj visas miestas pradės ūžti, o tu esi tas, kuris ryte nemiegojo ir nuveikė kažką prasmingo. Tą dieną jaučiuosi daug energingesnis. Kiekvienas kartas iki šiol atrodė unikalus, nes pats stebėjausi, kiek daug po to nuveikiau.

Jūratė: Svarbu ir tai, kas įvyksta iki susitikimo. Pabudusi taip anksti aš suprantu, kad tai yra laikas, kai galiu galvoti tik apie save.

Pritariate, kad sėkmingi žmonės keltiasi anksti ryte?

Jūratė: Aš girdėjau apie tai, domėjausi, kurie žinomi žmonės tai daro. Visose srityse, nuo verslo iki sporto, dirbantys sėkmingi žmonės keliasi anksti. Žinoma, yra tokių, kurie galėtų tai paneigti. Bet galiu šiai minčiai pritarti tik dėl to, jog pati ryte jaučiuosi puikiai.

Morning joga

Kaip pripratinti kūną keltis anksti ryte?

Jūratė: Reikia eiti anksčiau miegoti. Nors patvirtinta, kad visų miego įpročiai skirtingi, tačiau miegoti tiek, kiek reikia asmeniškai tau, yra būtina. Jei nori, kad tai taptų rutinos dalis, reikia anksti keltis kiekvieną dieną. Kai dirbu kitoje studijoje, matau, kad žmonės užsiregistruoja ir neateina. Tačiau tie, kas užsiregistruoja į „Kol tu miegojai“ ir negali atvykti, detaliai parašo kodėl jiems nepavyks sudalyvauti.

Kaip manote, rytiniai ritualai sukuria fizinį ar emocinį pasitenkinimą?

Robertas: Iš pradžių man svarbiausia buvo rytinė mankšta, nes įprastai aš nesportuoju. Bet po to supratau, kad daug svarbesnė yra savijauta po jos. Tačiau organizuojant susitikimą sunkiausia nuspėti, kiek žmonių nepramiegos.

Jūratė: Matome, kad daug dalyvių ateina į „Kol tu miegojai“ su draugais ir, rodos, stebi vienas kitą, ar abu atsikels laiku, ar priims šį iššūkį.

Kiek trunka organizacinis procesas?

Jūratė: Oi, tai ilgas organizacinis darbas. Visų pirma, reikia rasti ir susitarti dėl tinkamų patalpų, nes susitikimai kiekvieną kartą yra vis kitoje vietoje. Tuomet reikia ieškoti partnerių. Galvojau, kad ryte yra lengviau gauti vietą, tačiau, pasirodo, tai yra dar sudėtingiau, ypač tuomet, kai nori patekti į kokią nors galeriją.

Robertas: Kelis kartus sulaukėme reakcijos, kad tam tikra vieta yra netinkama šiam dalykui. Mūsų tikslas ateityje pritraukti daugiau žmonių, daugiau naudingų partnerių. Norėtumėme, kad žmonės nemanytų, kad pagrindinis „Kol tu miegojai“ sinonimas yra žodis „sveika“. Mums labiau patinka žodis „įdomu“. „Kol tu miegojai“ užsiėmimai skirti aktyviems ir smalsiems žmonėms, kurie gali sau leisti bent kartais atsibusti anksti ryte ir patirti kažką neįprasta.

Morning joga

Išduokite paslaptį ar dalyvių kūnus užkelsite ant stogų?

Robertas: Būtinai! Yra daug stogų, bet nėra paprasta tai įvykdyti. Rytinė saulė, mankšta ant stogo… Turėtų būti gražus reginys.

Jūratė: Ant stogo? Porą stogų apžiūrėsime dar šią savaitę. Kai darydavome užsiėmimus žiemą, prieš mankštą dar būdavo tamsu, o po jos – jau šviesu. Perėjimas iš tamsos į šviesą panašus į perėjimą iš mieguistumo į žvalumą. O užsiėmimai vasarą turi kitą pojūtį, kai jau šviesu, net ir anksti nubudus.

Kuo kūnui naudingas saulės pasveikinimas, kurį atliekate kiekvieną kartą?

Jūratė: Tai – tūkstantį metų tobulintas judesių kompleksas, kuris itin tinka jogos pradžiai arba tiems, kas neturi laiko atlikti pilną praktiką. Kol jį atlieki, juda visi kūno raumenys. Tačiau tai tik vienas iš kompleksų, greito vartojimo produktas.

Ar jūs patys esate pramiegoję „Kol tu miegojai“ užsiėmimą?

Robertas: Oi, ne. Man labai įdomu, nes jaučiu azartą atsikelti ir kažkokiu būdu išlipti iš lovos.

Jūratė: O, Dieve, jei tu būtum pramiegojęs!

Tekstas: Indrė Ožalinskaitė
Nuotraukos: Modesta Černiauskaitė

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.





0