UŽSIDAROME NERIBOTAM LAIKUI

Paskutiniai vienetai su nuolaidomis

Gimes prie mariu

Nors kol kas žurnalą „Marius“ galima užsisakyti tik iš anksto, mat leidėjai planuoja žurnalo spausdinimo darbus baigti gruodžio 15 dieną, tai vienas populiariausių leidinių „Kūnas Mags & Books“ knygyne. Panašu, jog lietuviams labai reikėjo žurnalo apie vandens sporto kultūrą Lietuvoje.

Kaip gimė žurnalas? Apie tai kalbamės su jo sumanytoju Vytautu Osvaldu Ivanausku.

–  Kaip kilo tokio žurnalo idėja? 

Viskas prasidėjo kai su drauge, gyvenančia Portugalijoje viename surferių kaimelyje, pradėjome organizuoti MARIUS Surf camp. Tačiau dėl pandemijos teko stovyklos planus nukelti.

Jau kuris laikas turėjau idėją sukurti leidinį, skirtą mažiau pažintoms Lietuvos vietoms. Pagrindinis dėmesys vasaros metu Lietuvoje skiriamas Kuršių Nerijai, Baltijos pakrantei, o pamarys yra šių vietų šešėlyje. Melnragė taip pat yra daugelio aplenkiama. Tad norėjosi papasakoti apie šias vietas, žmones ir jų patirtis. 

Aš pats pusę metų praleidau Baleal, surferių kaimelyje Portugalijoje, kuriame viskas sukasi tik apie vandens sportą. Ten mokiausi surfinti. Prieš porą metų Lietuvoje pradėjau mokytis kaituoti ir būtent ši patirtis buvo pagrindinė tokios žurnalo sukūrimo priežastis.

Žurnalas bus leidžiamas kartą per metus. Vasaros sezonas bus skirtas rinkti turiniui, tad kitas numeris planuojamas tik 2021 metų pabaigoje. Tai yra nepriklausomas leidinys, turintis šiek tiek reklamos.

  Papasakok apie žmones, kurie kūrė žurnalą?

Žurnalo darbus pradėjome trise: aš, mano draugas Laurynas Ribakas, kuris yra sporto žurnalistas, taip pat draugė Gabrielė Globytė, kuri yra fotografė. Vėliau matydami, kad surinkti ir parengti viso turinio nespėsime trise, prie komandos prisijungė dar viena fotografė – Žymantė Štankelytė ir tekstų autorė Ignė Vilimaitytė. Kadangi visi gyvename arba Vilniuje, arba Kaune, tai „išsikomandiravome“ į pamarį rinkti istorijų žurnalui.

Sigita Markauskaitė ir Greta Janutytė dirbo prie žurnalo dizaino ir maketo parengimo. Taip visi per aštuonis mėnesius parengėme pirmąjį žurnalo „Marius“ numerį.

  Kas yra žurnalo herojai?

Tai žmonės, kurie gyvena gamtos ritmu ir turi didesnį ryšį su ja bei moka ją skaityti.

Dalis istorijų yra apie tuos, kurie buvo vieni pirmųjų pradėjusių banglenčių, jėgos aitvarų sportą Lietuvoje. Šiuo metu šie žmonės turi savo stovyklas, spotus, kuriuose priima norinčius apsistoti ir išmokti įvaldyti banglentę ar kaitą. Norėjome tuos spotus parodyti ir užfiksuoti jų atmosferą, nes jie yra įsikūrę nerealiose vietose. 

Taip pat žurnale yra istorija iš banglenčių dirbtuvių Kaune. Vaidas Zabulionis yra laikomas geriausiu lentų shaperiu Lietuvoje ir tuo užsiima jau trisdešimt metų. 

 

  Matome, jog žurnalas turi didelį pasisekimą. Kaip jį sutiko vandens sporto bendruomenė?

Paskelbus, kad kuriame tokį žurnalą sulaukėme palaikymo. Žmonės pradėjo siūlyti ką dar galėtume pakalbinti. Tad jau turime nemažai idėjų antram žurnalo numeriui. 

Banglentininkų ir kaituotojų bendruomenės nėra didelės, todėl jų nariai vieni kitus pažįsta ir nori sužinoti daugiau apie kuriuos jau yra girdėję. Įdomu, kad dalis pakalbintų žmonių paprastai vengia dėmesio, o tad tai taip kuria žurnalo turinio išskirtinumą ir yra viena iš priežasčių dėl ko yra toks susidomėjimas juo.

– Kodėl būtent žurnalas, o ne laida, podcastas ar kita?

Norėjosi sukurti tokį turinį, kuris nebūtų laikinas arba bent jau ne taip greitai vartojamas kaip turinys internete. Norėjosi dokumentuoti tai, kuo ir kaip gyvena vandens sporto bendruomenė.

    Uždaryti
    Prisijungti
    Uždaryti
    Krepšelis (0)

    Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.





    0