judink

JUDINK SAVO KŪNĄ

Norisi didžiosiomis raidėmis išrėkti: KŪNAS MAG REKOMENDUOJA —ŠOKIŲ CENTRAS RO!

Po pavadinimu Ro slepiasi ne tik dvi raidės — tai 17-oji raidė graikų abėcėlėje, tai Ro17 — elitinė Ro komanda, tai tankis fizikoje, tai šokių centras Vilniuje, pradėjęs savo veiklą 2011 metais, tai šilti ir atviri žmonės, tai gatvės šokiai pradedantiems ir pažengusiems: Hip-Hop, House, Popping, Breaking, tai Ro Sportas judinti raumenį, tai Lietuvos šokio kultūra, tai bendruomenė, tai gera muzika, tai pozityvo dozė!

Kalbamės su vienu iš Šokių Centro Ro įkūrėjų, o dabar vieninteliu vadovu, arba kaip jie patys sako, the dirik Jevgenij Sizych. Šokis, kūnas, muzika, sportas, raumuo, emocija, judesys — kaip visa tai yra susiję?

P.S. Nuotraukos — iš RO SPORTAS pozityvių ir spalvingų akimirkų.

— Kodėl reikia šokti?

— Nes šokis tai džiaugsmas, aistra, o kartais ir adrenalinas. Muzika yra vienas iš nedaugelio dalykų, kuris sieja kiekvieną šios žemės žmogų ir kiekvieną jos kultūrą. Argi nenuostabu, kad meilę muzikai galima išreikšti šokiu? Šokis suartina, padeda suprasti save ir kitus, sutvirtėti fiziškai ir dvasiškai. Nežinau kitos veiklos, kuri įskiepytų tokį begalinį pasitikėjimą savimi. Tačiau tą „gerąjį pasitikėjimą“, o ne aroganciją. Šokantis žmogus atrodo laisvesnis už nešokantį. Šokis visada gyvavo ir gyvuos, nes jis suteikia teigiamas emocijas ir individualias patirtis kiekvienam žmogui.

— Kas yra kūnas šokėjui?

— Tai jo įrankis kurti. Tai svarbiausias šokio elementas. Tai didžiulė dovana, kuria ne visi geba naudotis. Kūnas leidžia išreikšti save, jis nėra slėptuvė. Reikia šokti tokiame kūne, kokį turi, ir negalvoti, jog pradėsi šokti tik tada, kai atrodysi gerai. Tik šokio metu kūnas gali visiškai atsipalaiduoti.

— Šokis, tai …

— …menas! Mes žinome, jog tai menas, bet ne visada turime drąsos tai pasakyti. Šokis tai meno kūrinys, kurį mes kuriame savo kūnu ir siela. Tai išraiškingiausia kalba, kurią vertėtų išmokti skaityti visiems. Ne visada žmonės gali viską  pasakyti žodžiais. Šokis — tai pabėgimas nuo realybės. Tada kai kurie pradeda bėgti nuo realybės vis daugiau ir daugiau, nes šokio pasaulyje tu gali pasijusti iš tiesų laisvas visomis prasmėmis.

Kamera: Romanas Dzindzeleta
Rūbai: Tegul Bėga ir ADIDAS

Ro šokių studija
Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

kunasmag.lt

Stilingos pasaulio knygos internetuLanguage