spektaklio plakatas

Kinomansas „Psycho“

Gruodžio 7, 8, 9, 10, 11 d. 19 val. Kauno galerijoje „Post“ režisierė ir teatrinio pastatymo menininkė Gintarė Minelgaitė pristatys naują Lietuvai meno rūšį – kinomansą „Psycho“.

Tai pirmoji ilgalaikio projekto „Like in the movies“ dalis. Šis projektas – kino-teatro performatyvių pastatymų serija, kuri tiria filmų pasaulį iš įvairių perspektyvų, pasitelkiant vaizduotę ir protą. „Like in the movies“ siūlo išskirtinį požiūrį į santykį tarp dviejų meno formų: kinematografijos ir inscenizacijos. Performatyvi reprezentacija provokuoja jaunąją kartą domėtis kino kultūra, istorija, ištakomis, tačiau pastatymo stilistika siekiama patenkinti ir kino žinovą.

Pirmoje „Like in the movies“ serijoje „Psycho“ režisierė-prodiuserė, kostiumo ir scenografijos, koncepcijos ir metodologijos autorė Gintarė Minelgaitė „išteisins“ bet kokias niegiamas termino „psichopatas“ reikšmes „noir“ (liet. „juodas“) filmo žanro tipaže. „Noir“ filmuose įprastai vaizduojama tamsa (tiesiogine ir perkeltine prasme). Daugumoje šių filmų atsispindėjo šaltojo karo diktuojama nuotaika: nepasitikėjimas, blankuma, nekaltumo praradimas, neviltis ir paranoja, antihumaniški moralės konlfiktai, beprasmiškumas ir neteisybės jausmas. Viskas vyksta šiandieniniame pasaulyje.

Kinomansą „Psycho“ Gintarei Minelgaitei padės kurti aktoriai: Milda Alsienė, Ričardas Myka, Marijus Mažūnas; kompozitorius Steinar Yggeseth (Norvegija) ir apšvietimo autorius Rui Monteiro (Portugalija). Anot režisierės, šis projektas yra apie filmus žmonėms, mėgstantiems kiną ir tiems, kurie yra veikiami šiandieninės informacijos srautų.

 

Kokia pagrindinė kinomanso idėja?

Idėja yra perkelti patį kiną ir pasodinti šalia žiūrovo, kad žiūrovas pajustų, kaip tam tikros kino scenos kvėpuoja jam į kaklą.

Kas šiame kinomanse yra kūnas?

Pagrindinis šios naujos metodinės estetikos įrankis.

Kodėl „Psycho?

Todėl kad, „We all go a little mad sometimes“ (Citata iš A. Hičkoko filmo „Psycho“ (1960 m.), liet.: „Mes visi kartais truputį išprotėjame“).

Kokį nusistovėjusį požiūrį šiuo kinomansu norite pakeisti?

Kad ne viskas vizualiame mene turi buti atpažįstama.

Ką prieš ateinant į kinomansą reikėtų žinoti žiūrovui?

Nieko.

Kinomanso premjeros:

Gruodžio 7 d., 8 d., 9 d., 10 d., 11 d., 19 val., Kaunas, galerija „Post“

kiss
spektaklis psycho
spektaklis psycho
spektaklis psycho
Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

kunasmag.lt

Stilingos pasaulio knygos internetuLanguage