Muzika, kuri judina kūnus by Bboy Lou

Penktadienio „Kūnas Mag“ rubrikoje „Muzika, kuri judina kūnus“ savo įžvalgomis dalijasi kūnas, kuris visą savo gyvenimą juda pagal muziką. Tai Laurynas Žakevičius aka B-Boy Lau, urbanistinio šokio teatro ir, to paties pavadinimo, šokio mokyklos „Low Air“ vienas iš sumanytojų ir įkūrėjų, šokėjas, choreografas, atlikėjas...

Taigi kas iš tiesų judina kūną? Kiek yra stipri šokėjo ir muzikos draugystė? Mintimis ir „kalbančia“ muzika dalijasi Laurynas. Go!

– Kokį kelią nueina muzika kūne iki pirmojo impulso judėti?

– Kelionė. Kelias gali būti ir trumpas ir labai ilgas, nes kartais tiesiog norisi sustingti ir nejudėti, nes baisu sutrukdyti muzikai/dainai (šypsosi). Mane veikia įvairūs faktoriai: kur esu, kada esu ir kaip jaučiuosi, nes visa tai daro įtaką, kai girdžiu ir jaučiu muziką. Geras ir kokybiškas kurinys iškart persmelkia kūną. Kartais net norisi susigūžti ar susitraukti, kaip susitraukia burna, pagalvojus apie geltoną, prisirpusią, pilną vitaminų citriną.

– Kokia muzika judina kūną?

– Kokybiška. Tikra. Pasakojanti įstoriją. Nesvarbu ar tai lėta, ar greita. Funk, Soul, House, Rap – nesvarbu!

– Muzika be judesio gali egzistuoti. Ar egzistuoja šokis be muzikos?

– Muzika be judesio negali egzistuoti. Tyla, taip, gali egzistuoti be judesio. Muzikai sukurti reikia judesio, ar tai būtų braukimas per stygas, ar sumušimas į būgną ir pan. Šokis gali egzistuoti ir be muzikos, tačiau man asmeniškai, muzika labai svarbus elementas ieškant emocijos ir judesio, nes muzika gali keisti judėjimą ir patį šokį. Aš daug klausau įvairios muzikos, nes tada atrandu, įsikvėpiu, mokausi suprasti muziką.

– Kiek tau yra svarbi muzika, kaip šokėjui, choreografui?

– Labai svarbi. Ji svarbi, kai šoki sau, o kai kuri choreografiją – muzika gali net pastiprinti ar išryškinti įdėją. Tada muzika ir šokio choreografija tampa partneriai, kurie vienas kitą veikia. Muzika – SUPER SVARBI (šypsosi).

 

Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

kunasmag.lt

Stilingos pasaulio knygos internetuLanguage