Knygyno įkūrėjai

Nuo žurnalo prie knygyno

Jūs tikriausiai kažką girdėjote apie „Kūnas Mag“. Žurnalas, su savo išskirtine estetika bei netikėtumu, jog apie kūną galima kalbėti iš įvairiausių perspektyvų, kurį laiką buvo tapęs tarsi reiškiniu Lietuvos alternatyvioje kultūros ir meno erdvėje.

Kūno Mag idėja 2015 metais gimė spontaniškai, kai supratome, kad dviese galime padaryti visą žurnalą. Toma buvo atsakinga už turinį, o Robertas už vizualą. Tačiau visko nedarėme tik dviese, jau nuo pat pirmojo numerio Nuogas kūnas, mums padėjo draugai. O su kiekvienu nauju numeriu komanda augo bei keitėsi.

Tikriausiai juokingiausia buvo organizuoti pirmam, dar neegzistuojančiam žurnalui, nudizmo fotosesiją Nidoje, nudistų paplūdimyje. Savaitgalį vyko festivalis, kurio metu draugus kvietėme kitą rytą ateiti į fotosesiją. Buvo karšta, apie 30 laipsnių, ir prie jūros susirinko užtūsinę, bet kuklūs draugai. Dar kartą – fotosesija nudizmo, todėl maudymkės buvo netoleruotinos! Tad pavyzdį teko rodyti mums patiems. Toma pirmoji nusimetė viršų ir fotografė Alvita padarė keletą kadrų tarp žydinčių erškėtrožių. Taip pamažu visi išdrąsėjo ir nuogi, susilieję su smėliu ir vandeniu panirome į meną. Buvo crazy

Nuotr. Alvita Daukantaitė
Nudizmas
Kūnas erškėtrožėse

Po žurnalo publikavimo sulaukėme laiškų iš tikrų nudistų: „Ar tai leidinys, skirtas nudistams?” Mat fotosesija pavyko puikiai – jokio seksualumo, tiesiog natūralus, nuogas kūnas.

Kad įrodytume, jog žurnalas apie kūną bus iš įvairiausių perspektyvų – teko rengti kardinaliai kitokią temą. Ir taip kas ketvirtį – vis kita tema, vis kitoks kūniškas tyrimas: rasės, tatuiruotės, judesys, kūno vienodumas ir galiausiai – absurdas. 

Laisvė laisvam kūnui!

Tuomet, prieš tuos ketverius-penkerius metus, viešoje erdvėje buvo mažai kūniškų temų. Visuomenė vis dar gyveno tobulo kūno stereotipais, aišku, jų yra ir dabar, bet esame kur kas laisvesni. Tai, kad buvome vieni pirmųjų, pradėję judinti kūniškas temas, nebuvo mūsų pranašumas. Juk sakoma, kad būti prieš bangą – nieko gero. Reikia būti su banga/ant bangos. 

Shaltmira

Tikriausiai geriausias pavyzdys, įrodantis, kaip per kelerius metus viskas pasikeitė, numeryje apie tatuiruotes „Kelionės po oda“ pakalbintas Naglis Bierancas. Jis, kaip visiškai nereikšmingas, kiek paviršutiniškas, buvo nutėkštas į numerio pabaigą, kur skaitytojai neretai iki ten net neateina. Trys metai atgal! Šiandien Naglis superžvaigždė, o mes ir vėl prieš bangą, pakalbinome jį per anksti. 

Po Kūno Mag Lietuvoje pasipylė gausybė įvairiausių projektų, kurie išlaisvino mūsų sustingusį požiūrį į skirtingus kūnus: netobulas formas, moteris, vyrus, neįgalius žmones ir jų kūnus. Jeigu mes bent maža dalimi prisidėjome prie bendros kolektyvinės minties apie bet kokio kūno toleranciją – valio!

Simona Bekupė foto

Šeši Kūnas Mag numeriai

Išleidome 6 išpuoselėtus „Kūnas Mag“ numerius. Kadangi nemėgome momentinių temų ir naujienų, į žurnalo turinį sugulė laike nesenstantys tekstai. Todėl net dabar paskaičius tam tikrus tekstus, mažai kas būtų pasikeitę, nes su pašnekovais kalbėjome iš esmės apie vertybes ir filosofinį požiūrį į savo ar kitų žmonių kūnus. 

Taip atsirado Kūnas Mags & Books

Atsitraukę iš Vilniaus panirome į šeimos statybą. Nežinantiems: mes esame pora ir per tą laiką tapome šeima, o dabar – esame ne dviese, o trise. 

Per kūrybinę pertrauką daug keliavome po užsienio miestus. Bastėmės po gatves ir ieškojome įkvėpimo. 

Knygynui prireikė daugiau laiko ir pastangų. O, kad knygynas taptų jaukia vietele, kuriame nors Lietuvos mieste, prireiks dar daugiau. Ir visa tai iš didžiulės meilės žurnalams ir knygoms bei noro turėti pasaulį arčiau savęs. 

Stilingos knygos

Mes negalvojame, kad šiandien, kai popieriui jau gerą dešimtmetį yra pranašaujama mirtis, yra neprotinga atidaryti knygyną. Atvirkščiai – šiandien leidyba įgauna tarsi kokybiško laiko sinonimą: ramiai atsisėsti, liesti, užsuosti, versti ir stebėtis lapuose esančiais dalykais. To skaitmena niekada nesuteiks. 

Matome, jog lietuviai mėgsta skaityti ir myli knygas. Yra daugybė skaitymą skatinančių iniciatyvų. Tačiau vis dar sudėtinga įsigyti nepriklausomų žurnalų, užsienio leidėjų knygų. Ar coffee table knygų, kurias gera turėti namie, kolekcionuoti. Juk kiekvienas žmogus turi savo aistrą. Įsivaizduokite – knyga apie ją! 

Knygos

„Kūnas Mag“ etapas buvo mūsų kelias link knygyno. Juk geriausia mokykla yra savo kailiu patirti ir suvokti kiek pastangų reikalauja, jog įstabios istorijos sugultų ant popieriaus lapo. Tai mūsų aistra. 

Taip ir pradėjome nuo savo aistros – knygų apie kūną, kultūrą, meną ir pasaulį. Todėl let’s get lost in pages su Kūnas Mags & Books

Toma ir Robertas 

Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

kunasmag.lt

Stilingos pasaulio knygos internetuLanguage