UŽSIDAROME NERIBOTAM LAIKUI

Paskutiniai vienetai su nuolaidomis

taschen knyga

Ekologija, tvarus vartojimas, rūšiavimas ir kiti planetą saugantys aspektai šiuo metu yra itin aktualūs kiekvienam žemės gyventojui. Vyrauja nuomonė, jog popierinių knygų skaitymas ir pirkimas prisideda prie planetos eikvojimo. Ar tai tiesa?

knygų skaitymas

Viena Taschen knyga – vienas naujas medis

Didžiausia pasaulyje meno knygų leidykla – Taschen, pradėjo bendradarbiauti su fotografu Sebastião Salgado ir jo žmona Lélia Deluiz Wanick Salgado bei jų įsteigta organizacija Instituto Terra. Taip leidykla prisideda prie į aplinką išmetamo anglies dioksido kiekio mažinimo.

Salgado yra žymus Brazilijos visuomenininkas, fotografas, kuris yra laimėjęs beveik visus įmanomus fotožurnalistikos apdovanojimus ir išleidęs kelias knygas. Dar 1990-aisiais jis sugrįžo namo į gimtąjį Brazilijos regioną, Miną Žeraisą, kurį kadaise dengė tankios tropinės džiunglės. Grįžus jį ištiko šokas, kai išvydo, kad šios žemės yra visiškai tuščios. Su žmona Lélia jie nusprendė atsodinti mišką ir susigrąžinti išnykusią augmeniją ir gyvūniją.

Kartu su savanoriais, moksleiviais, studenais, mokytojais, ūkininkais ir kt. žmonėmis, jie atsodino daugiau nei 2 mln. naujų medžių, tarp kurių daugiau nei 300 vietinės medžių rūšys. Šiandien į regioną sugrįžo gyvūnija ir paukščiai. „Instituto Terra“ tapo įkvėpimu visam pasauliui, jog susitelkus galima kovoti prieš didelio masto miškų naikinimą nuo Amazonės iki Indonezijos.

Medžiai vaidina svarbų vaidmenį perdirbant anglies dioksidą bei gaminant deguonį. Šiandien, esant didžiulei pasaulinei gamybai bei vartojimui, anglies dioksido perteklius laikosi atmosferoje ir sukelia šiltnamio efektą bei daro reikšmingą įtaką globaliam atšilimui.

Todėl Taschen, ilgą laiką rėmę organizacijos Instituto Terra veiklą, gali teigti, jog prisijungė prie mažo kiekio pasaulinių kompanijų, kurios pasiekė nulinį anglies dioksido išmetimo į aplinką kiekį. Nes už kiekvieną nupirktą Taschen knygą yra pasėjama medžio sėkla.

Taschen

Popierinės knygos ar elektroninės?

Teigiama, jog vienai elektroninei skaityklei pagaminti reikia 15 kg įvairių mineralinių medžiagų bei sunkiųjų metalų. Tuomet reikia smėlio ir žvyro užkasti atliekas, kurios susidaro gamybos metu. Taip pat vienai elektroninei skaityklei pagaminti reikia 300 litrų vandens, tuo metu vienai knygai reikia 26 litrų vandens.

Skaičiuojama, jog viena knyga sukuria 7,5 kg anglies dioksido ekvivalentų, t.y. tiek anglies dioksido dujų išskiriama gaminant popierių, knygas, jas transportuojant, o vėliau šalinant atliekas. Tuo tarpu planšetinis kompiuteris „iPad“ per jų naudojimo laikotarpį išskiria 130 kg anglies dioksido, o „Amazon Knindle“ – 168 kg.

Taschen knyga

Kitas svarbus aspektas – atliekos ir jų perdirbimas. Planšetinius kompiuterius bei skaitykles dėl sparčios technologinės pažangos, žmonės keičia kas 3-5 metus. Knygos gali išlikti šimtmečius, o knygų atliekos perdirbamos iki 95 procentų, tuo tarpu elektroninės atliekos perdirbamos tik 38 proc. Be to, elektroninės atliekos yra priskiriamos prie pavojingų aplinkai atliekų, o popierių galima tiesiog sudeginti.

Skaičiuojama, jog vienas medis gali virsti nuo 16 iki 50 vienetų knygų. Tačiau popieriaus pramonė nenaudoja visų medžių gamybai. Pati kokybiškiausia mediena yra naudojama baldams bei statybai. Na, o popieriaus pramonė naudoja pačią prasčiausią medieną – popiermalkes, šakeles. Juokaujama, jog popieriaus pramonė yra miško sanitarai.

Įsigydami Taschen knygas iš „Kūnas Mags & Books“ jūs taip pat prisidėsite prie organizacijos Instituto Terra veiklos bei anglies dioksido planetoje sumažinimo.

[mailerlite_form form_id=2]

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.





0