Šiandieninis pasaulis sukasi apie žmogų-visagalį. „Tu gali viską!“ – skelbia reklamos, influenceriai ir kiti gyvenimo guru socialinėje medijoje. Pamažu tu tuo pradedi tikėti – „aš tikrai galiu!“ Griebi jautį už ragų ir... nepavyksta. Ką darai toliau? Keiki populistines reklamas ar bandai dar kartą?

Žmogus tikrai gali daug. Tačiau kur yra jo visagalybės šaknys? Motyvacija, užsispyrimas, kova su savimi, o gal savo klaidų priėmimas ar kiekvieno bandymo suvokimas, kaip dar vieno šanso? Savo pirmajame spektaklyje „Try again“ šiuos klausimus kelia 2016 m. susikūrusi šiuolaikinio cirko trupė „Taigi Cirkas“. Šiuo metu ją sudaro cirko kūrėjai Konstantin Kosovec, Elena Nechiporenko ir Izabelė Kuzelytė.

Kalbino: Eglė Nešukaitytė

Kokia pagrindinė spektaklio idėja?

Elena: Spektaklyje nagrinėjame kliūčių, apribojimų, netikėtų įvykių poveikį žmogaus kūnui ir protui, jų sureikšminimą ir skirtingus įveikimo būdus.

Izabelė: Žmogus yra prisitaikanti būtybė. Tai nereiškia, kad ji yra patenkinta duotais pasirinkimais, tačiau vis vien ras būdą save išreikšti.

Konstantinas: Nėra klaidų – yra galimybės.

 

Kas šiame spektaklyje yra kūnas? 

Elena: Kūnas šiame spektaklyje yra įkvėpimas – būtent iš kūno, iš jo gebėjimo atsinaujinti, iš žmogaus gebėjimo maksimaliai išnaudoti turimas fizines galimybes kilo spektaklio idėja. Taip pat tai įrankis – cirke kūnas naudojamas kaip pagrindinis instrumentas idėjai išreikšti.

Izabelė: Emocijų išraiškos instrumentas, vidinės būsenos atspindys.

Konstantinas: Kūnas yra pagrindinė kalbos priemonė, naudojama spektaklyje.

Kodėl pavadinimas „Try Again“? 

Elena: Nes norime babrėžti, kad dažnai sėkmingas būna ne pirmas, kartais net ir ne antras bandymas, o iš kiekvienos nesėkmės galima padaryti šventę.

Izabelė: Gyvenime dažnai sureikšminame būtent nepasisekimo momentą, o ne bandymą dar kartą. Galbūt dėl to, kad nesėkme dažniausiai ir užbaigiame.

Konstantinas: Nes daug dirbome su nesėkmių, kartojimų, kūno ar mentalinių ribų tema.

Kodėl ši žmogaus galimybių tema yra svarbi jums patiems?

Elena: Nes stebėti, ką gali žmogaus kūnas ir protas įvairiose aplinkybėse, man yra vienas įdomiausių ir gražiausių dalykų. Žaviuosi žmogumi.Turėdami ant pečių visą patirties bagažą mes lėčiau ar greičiau sugebame judėti, gyventi ir eiti toliau. Manau, jog žmogaus galimybės prisitaikyti ir vystytis yra beribės.

Izabelė: Esu įsitikinusi, kad nei fizinis, nei intelektinis tobulėjimas nevyksta tolygiai. Gali dirbti pusę metų ir progreso nejausti, tačiau per dar vieną savaitę pasiekti sau išsikeltus tikslus. Todėl bandyti dar kartą yra svarbu, nes mes net nežinome, kad galbūt nustojome bandyti likus tiek nedaug.

Konstantinas: Nes tai yra tai, su kuo susiduriame kasdien. Visgi tai, kas atrodo neįmanoma, yra idomiausia. Tik tai užima daugiau laiko.

 

Ką prieš ateinant į spektaklį reikėtų žinoti žiūrovui? 

Elena: Kad šio spektaklio pasaulio pagrindinis principas – bet kas yra įmanoma.

Izabelė: Kad čia pamatysite ne cirko numerius, ne nuostabiai sustatytas kombinacijas su paliktu momentu paploti, o labiau artisto sėkmę ir nesėkmę kasdieniniame gyvenime. Artisto, kaip žmogaus, kurio kasdienybė yra judėjimas ir treniruotės, kuris taip pat turi šeimą ir draugus. Bet… tai tikrai nereiškia, kad nebus triukų.

Konstantinas: Manau, svarbiausia ateiti ir pamatyti.

Spektaklis rodomas:

Rigsėjo 26 d., 19 val. „Menų spaustuvė“, Vilnius

Facebook

Kūrybinė komanda: Konstantin Kosovec, Izabelė Kuzelytė, Elena Nechiporenko
Dramaturgė: Elena Nechiporenko
Šviesų dailininkas: Aistis Lansbergas
Nuotraukos: Elena Nechiporenko

Renginį dalinai remia: Lietuvos kultūros taryba; Circollaborative Tools; La Central del Circ; Espace Catastrophe; INspiral circus space.