UŽSIDAROME NERIBOTAM LAIKUI

Paskutiniai vienetai su nuolaidomis

sokio spektaklis z+

Tekstas: Eglė Nešukaitytė
Nuotraukos: Laura Vansevičienė
Video: Dalius Kalinauskas

„Nuolat sulindę į telefonus... Neįmanoma normaliai pasikalbėti... Virtuali erdvė svarbiau nei realybė...“ Ar tai girdi kasdien? O gal sakai tai kasdien? Kas nutiktų, jei tie, kam šie žodžiai dažniausiai būna skirti, susitiktų su tais, kurie juos sako? Tačiau, ne tam, kad įrodytų savo tiesas, ir ne tam, kad kovotų. O tam, kad pasidalintų tuo, kas jiems svarbiausia. Ar įmanoma, kad toks susitikimas padėtų sukurti kažką gero ir naudingo? Ar tai padėtų suformuoti naują tarpusavio ryšį? Ar skirtingos kartos gali ne tik susikalbėti, bet ir kartu kurti geresnį pasaulį?

Apie skirtingų kartų ryšį ir lemiamą bendravimo faktorių – priėmimą – savo šokio spektaklio „Z+“ premjeroje kalba Agnietė Lisičkinaitė.

Kokia pagrindinė spektaklio idėja?

Idėja gimė iš suvokimo, kad paaugliams skirtų šiuolaikinio šokio spektaklių NĖRA! Mes turime nuostabiuosius šokio teatrus „Dansema“ ir „Padi Dapi Fish“, kurie kuria vaikams, tačiau ne jaunimui…

Dirbdama vidurinėje mokykloje pajutau, jog ši karta jaučia tam tikrą spaudimą ir nusivylimą jais: „jie gyvena telefonuose!“, „jie nebežino, kas yra tikras bendravimas!“, „jie – internetiniai zombiai!“. Aš nemanau, kad tai tiesa. Z kartos atstovai gimė, kai mūsų visuomenėje jau egzistavo internetas ir išmanieji telefonai. Jie nesuvokia pasaulio be šių dalykų. Mano suvokimu, tai nėra nei gerai, nei blogai, taip tiesiog yra! Tačiau tik nuo kitų kartų atstovų priklauso, kaip su tuo elgtis. Koncentruotis šioje situacijoje reikėtų ne į tai, kaip atimti, o kaip panaudoti. Kaip paskatinti tuos jaunus kibernetikos genijus išnaudoti savo talentus? Šiuo spektakliu siekiame ne moralizuoti, bet paskatinti. Taip pat siekiame parodyti jaunimui, kad šiuolaikinis šokis gali būti cool. Todėl spektaklio šūkis yra „Come and snap“ (Sukurtas pagal programėlės „Snapchat“ pavadinimą. – aut. past.).

sokio spektaklis
sokio spektaklis z+

Kas šiame spektaklyje yra kūnas?

Lakmusas, atspindis to, kas šiais laikais yra „kieta“. Spektaklyje nekuriame personažų, bet gaudome Z kartos atstovų kasdienybės vaizdų, savybių ir elgsenos nuotaiką bei bandome ja žaisti

Kodėl pavadinimas „Z+“?

Z = paaugliai; + = tėvai, pedagogai, visi, kurių aplinkoje yra Z kartos atstovų.

Kaip/kuo bandysi patraukti Z – internetinės – kartos dėmesį scenoje?

Tuo, kas juos labiausiai patraukia ir internete: nuolatine vizualikos kaita. Bus matyti, kaip seksis tai padaryti… (šypsosi)

lama poster

Ką prieš ateinant į spektaklį reikėtų žinoti žiūrovui?

Tai, kad:

  • šokėjai moka ne tik šokti;
  • teatras gali būti gera vieta padaryti puikų „day story“
  • muzika skambės gyvai ir garsiai, o atsisėsti nebus kur.

O šiaip tai – tiesiog ateiti ir sužinoti.

Spektaklis rodomas:

Gruodžio 2 d., „Menų spaustuvė“, Vilnius

Idėjos autorė ir choreografė: Agnietė Lisičkinaitė
Atlikėjos: Sigita Juraškaitė, Greta Grinevičiūtė, Airida Gudaitė, Agnietė Lisičkinaitė Kompozitorius ir atlikėjas: GON (Žygimantas Gudelis)
Šviesų dailininkas: Julius Kuršys
Scenografė: Guoda Jaruševičiūtė
Kostiumų dailininkė: Rūta Kyguolytė

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.





0