knygynai

Berlynas ir jo knygynai

Apie Berlyną galima kalbėti daug ir į jį važiuoti dėl įvairių priežasčių. Dėl turtingos elektroninės muzikos scenos ir vakarėlių, dėl meno ir galerijų, dėl įvairaus pasaulio maisto, dėl istorijos ir muziejų, dėl shopinimosi, dėl sekso vakarėlių ir dėl bendro miesto vaibo.

Mes važiavome dėl knygų – ten nuostabūs knygynai. Ok, dar ir dėl vaibo. Bet knygynų ten daug, ir nerealių. Jau vien ruošiantis kelionei internete galima rasti daug listų su must see bookstores in Berlin.

Tačiau Berlyną geriausia patirti be jokio pasiruošimo, tiesiog eksplorinant gatves, parduotuvėles ir jų virtinas. Ir atrandant naujų, niekur neaprašytų vietų. Todėl pritrūko kokių dviejų mėnesių.

Berlynas
Bookstores in Berlin
Do you read me Berlin

Do you read me?!

Tai vienas populiariausių knygynų internete. Šitą knygyną sekėme jau seniai ir norėjome aplankyti, nes jame yra daug gražių, stilingų knygų, kokias turime ir mes.

Do you read me?! prieš 10 metų įkūrė grafikos dizaineris ir knygų pardavėja. Todėl čia gausu dizaino ir meno knygų, nepriklausomų leidėjų žurnalų, zinų. Tai jaukus knygynėlis, įsikūręs Mitte rajone, tarp nepriklausomų galerijų.

Do you read me?

soda

Tai dar vienas itin populiarus ir stilingas knygynas su visais gražiausiais ir geidžiamiausiais leidiniais. Pavyzdžiui, „Fucking Young!“ žurnalas, kuris buvo vienas iš inspiracijų kuriant „Kūnas Mag“. O kai ant viršelio „Games of Thrones“ nugalėtojas, tai išvis wow.

Tai švari, šiek tiek net skandinaviška, primenanti galeriją, erdvė. Jie patys teigia, jog tai curious publications for curious people. Ne tik patenkinti smalsumą, bet ir įsikvėpti. Labai geras vaibas paskubomis einant nuo vieno viršelio prie kito (nes visko, deja, neįmanoma peržiūrėti).

Soda knygynas
Soda

Helmut Newton muziejaus knygynas

Mados, fotografijos, meno ir kultūros mylėtojams Helmut Newton muziejus yra must! Įstabių nuotraukų kolekcija iš knygos SUMO (kuri šiemet švenčia pirmojo, legendinio leidimo dvidešimtmetį), taip pat fotografo ir jo žmonos asmeninė istorinių nuotraukų kolekcija, pvz., Che Guevaros, Helmut darbo kambarys, automobilis ir t.t.

Tačiau ne apie tai. O apie knygyną šiame muziejuje. Jis nerealus! Tikriausiai visi geriausi fotografijos albumai gyvena ten.

Helmut Newton muziejus

Bücherbogen

Čia didelis knygynas (nes prieš tai, tokie knygynėliai). Ir kas įdomiausia, jog šis knygynas yra įsikūręs po traukinio bėgiais. Žvalgais po knygas ir staiga viskas pradeda drebėti, nes virš galvos važiuoja traukinys. Vien dėl to verta apsilankyti.

O beto, šis knygynas turi didžiulę kito legendinio fotografo David Bailey knygą. Dėl to irgi verta apsilankyti, nes retas knygynas turi didžiąsias, limituoto leidimo knygas (šios vertė 2,5 tūkst. Eur), ir leidžia jas vartyti lankytojams.

Bucherbogen

Rosa Wolf

Kai rašiau apie netikėtus atradimus Berlyno gatvėse, tai turėjau omeny „Rosa Wolf“. Klaidžiojom po rajoną, kuriame buvome apsistoję – ir Voilà! „Rosa Wolf“ – tai nuostabių žurnalų parduotuvė.

Ten praleidome nemažai laiko, nes parduotuvėje yra visi stilingi, nepriklausomi ir kūrybiškiausi pasaulio žurnalai. Tikrai VISI! O taip pat atradau ir labai queer žurnalų kampą. Tokį labai. Kaip pvz., tradicinių pornografinių žurnalų stereotipą laužantį Pornceptual.

Žodžiu, kūrybiškumo ir įkvėpimo klodai!

Po kurio laiko pradėjome kalbėtis su pardavėju. Pasirodo – savininkas. Žurnalistas. Tai kaip žurnalistai abu apsikeitėme klausimais. Sakė, nelengva, bet verta ir viskas iš meilės žurnalams!

Žurnalų parduotuvė
Rosa Wolf

Shakespeare and Sons

Pirmasis ”Shakespeare and sons” knygynas 2002 m. atsidarė Čekijoje, Prahoje, o 2011-aisiais – Berlyne. Tai tikriausiai populiariausias knygynas, esantis visuose must see bookstores in Berlin sąrašuose.

Išskirtinumas tame, jog šalia knygų galima gerti kavą ir vagyti beigelius. Ir akivaizdu, kad žmonėms tai patinka, nes jų netrūko – sulindę į tylius kampus su knygomis, arba prie staliukų su gyvais pokalbiais.

Shakespeare and sons

Big Brobot

Tai toks concept store, kur galima rasti rūbų, žaislų, knygų, žurnalų ir komiksų. Nors knygų ir nedaug, tačiau jos konceptualiai atrinktos: dizainas, pop kultūra, gatvės menas, tattoo, įspūdingų kelionių knygų selekcija.

Berlynas ir jo knygynai
Knygynai Berlyne

Motto

Mums daug kas rekomendavo šitą knygyną. Net ir tas bičiukas, ROSA WOLF savininkas. Jog tai vieta, turinti daug nepriklausomų leidėjų, vienkartinių zinų, crazy leidinių. Žodžiu — wow wow.

Spėkit, ar mums pavyko ten apsilankyti? Aišku, kad ne. Nes sekmadieniais Berlyne gali tik į bažnyčią eiti, arba į didžiulį turgų Prenzlauer Berg rajone. O parduotuvės (net ir maisto), parduotuvėlės, knygynai ir etc., viskas yra uždaryta.

Tai next time.

Nepraleiskite blogo įrašų apie knygas, knygynus ir kūną. Prenumeruokite! 

Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

kunasmag.lt

Stilingos pasaulio knygos internetuLanguage