kūnas

Laisvas kūnas pozityviai

Vienas didžiausių Baltijos šalyse muzikos įvykių, festivalis „Positivus“ Latvijos pajūryje žymėjo vasaros vidurį ir savo dešimtmetį. Organizatoriai jubiliejiniam festivaliui prikvietė įvairaus žanro, stiliaus ir laikmečio muzikos žvaigždžių: nuo pop John Newman iki soul Charles Bradley and His Extraordinaries, nuo ką tik susikūrusių Liima iki legenda laikomo rokerio Iggy Pop. Nors žmonės tarpusavyje diskutavo, jog jubiliejinis festivalis nepasirodė nė kiek unikalesnis už praėjusių metų susitikimą, tai muzikos kūnams nerukdė šėlti ir džiaugtis.

positivus festival

Festivalio metu mąsčiau, jog muzika – galinga jėga, verčianti tūkstančius žmonių susirinkti kelioms paroms į vieną vietą. Keistai apsirengti, žiūrėti viena kryptimi, stumdytis, iškelti aukštai rankas, išsišiepti, linguoti, staiga pašokti, apsikabinti su šalia esančiu žmogumi ir šokinėti. Užsimanyti alaus ir atsistoti į eilę, tačiau vis tiek žiūrėti ta pačia kryptimi… Muzika valdo kūnus!

Pirmąjį festivalio vakarą, atsidūrusi ekstaziškoje, šokinėjančioje minioje prie DJ Craze, jaučiau muzikos gūsius savo kūne. Tai jausmas, kai garsą suvoki ne tik ausimis, bet ir visu kūnu – nuo pėdų, stovinčių ant drebančios žemės, iki ritmingai besiritančių bangų nuo pilvo stemplės link. Dj Craze scratch’ino plokšteles įvairiais ritmais, kuriems pakluso banguojanti minia. Jaučiau burnoje šalia šokančios merginos karčiu laku padengtus plaukus, o ant mano kojų, tarsi ant šokių aikštelės grindinio, šokinėjo vaikinas. Ech, tai buvo tikrai ritmingas pragaras.

Antroji festivalio diena buvo kiek popsinė. Gamta dovanojo gerą orą ir saulę, todėl festivalio kūnai rodė nuogas kojas, šlaunis ir pilvus bei deginosi skurdžiame Baltijos jūros paplūdimyje. O vakare didžiulė masė festivalio žmonių susirinko pasiklausyti jauno, 26 metų britų pop atlikėjo – John Newman. Skeptikams Jonas smogė į pilvą, įrodydamas, jog jis vertas kiekvieno į festivalį „Postivus“ atvykusio kūno, kiekvieno jo judesio, šūksnio ir pritariamo dainavimo kartu.

positivus festival

Po to sekė magiškas prancūzų elektroninės muzikos grupės M83 pasirodymas. Įspūdinga vizualizacija, sceninis apšvietimas išnešė į kitą erdvę. Klausydama „Midnight city“ pagalvojau, jog taip skamba mano laisvė. Sielos, asmenybės, kūrybos, troškimo gyventi ir patirti. Keista, kai muzika geba iš širdies gelmių ištraukti apmirusius jausmus. Akies kraštelyje susikaupė vanduo. Stovėjau minioje, apsupta tūkstančių žmonių ir man jie nerūpėjo. Aš jiems irgi.

Vėliau visi išskirtinai tvirtino, jog M83 pasirodymas buvo geriausias koncertas „Positivus“ festivalyje. O gal aš kalbėjausi su vienodo kalibro žmonėmis? Sakau taip todėl, nes sekmadienio line-up’as pateikė kitokio žanro perlų.

positivus festival

Pozityvų frestivalį triukšmingai baigė pusnuogė roko legenda – Iggy Pop. 69-erių metų JAV atlikėjas vienintelis likęs gyvas iš žymios trijulės „The Scared Triangle“, kurią sudarė David Bowie, Lou Reed ir Iggy Pop. Šis paskutinis festivalio „Postive“ koncertas itin reikšmingas prisiekusiems muzikos gerbėjams, nes teigiama, jog tai gali būti paskutiniai Iggy Pop muzikiniai pasirodymai. Tačiau iš paties atlikėjo pabaiga nė kiek nedvelkė – ilgaplaukis rokeris energingai šoko, sukosi, dainavo ir keikėsi scenoje. Jo raukšlėtas, apnuogintas kūnas savyje laiko pankišką ir nenustygstančią sielą, reikšmingai primindamas jauniems gerbėjams, jog laikas mus liečia tik išoriškai.

Tekstas: Toma Mačiulskytė
Nuotraukos: Robertas Liutikas

positivus festival
Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

kunasmag.lt

Stilingos pasaulio knygos internetuLanguage