Axis Syllabus

Axis Syllabus bendruomenė – apie saugų kūno judėjimą

Frey Faust, Axis Syllabus šokio ir judesio bendruomenės įkūrėjas, pirmą kartą lankysis Lietuvoje spalio 27-29 dienomis. Jis, būdamas 80-tųjų New York šokio scenos bei kontaktinės improvizacijos alumni, kaip ir daugelis profesionalų šokėjų, asmeniškai susidūrė su šokio profesijai būdingomis traumomis. Tai paskatino jį pradėti tyrinėti judantį kūną. Taip gimė noras surasti būdą, kaip judėti, netraumuojant savęs, kad judėjimu galėtume džiaugtis ilgiau.

Axis Syllabus

Kaip mokinti šokio?

Šokis tai kūrybiška veikla, skatinanti bendravimą. Tai erdvės naudojimas kartu su kitais kūnais. Tai socialinis ritualas, o kartu ir individuali terapija. Moksliškai įrodyta, kas šokis padeda integruotis į skirtingas bendruomenes. Šokis taip pat skatina žaidimą, kuris yra gyvybiškai svarbus kūrybingumo atskleidimui ir leidžia įsitraukti į visuomenę neprarandant savo individualumo.

Kai šokame, susipažįstame su savo kūnu, kuris yra mūsų šaltinis: organai, nervų sistema, asmenybė ir charakteris. Iš dalies tai yra suformuota kultūros, perduota mums per edukaciją. Tačiau visi žaidžiantys vaikai tyrinėja natūraliai, juda impulsyviai bei instinktyviai. Eksperimentavimas yra tai, kas padeda jiems mokytis. Taigi mokymasis, susijęs su žaidimu, tyrimu ir eksperimentavimu. Suaugusiems žaidimas tampa įdomesnis, jeigu jis turi iššūkių. Taigi šokis yra sudėtingesnis būdas žaisti, nes jame yra daug parametrų, techninių aspektų, kitų kintamųjų, kas padaro mokymosi galimybę begaline.

men jump Axis Syllabus

Kas yra Axis Syllabus ir kuo jis skiriasi nuo kitų mokymo būdų ir šokio bendruomenių?

1997-ais metais supratau, kad tai, ką mokau yra iš skirtingų šaltinių surinktos informacijos junginys: klinikiniai bandymai, biomechanikos ir fizikos mokslai. Pats patyręs daug traumų, kurias, veikiausiai, patiria dauguma šokėjų, aš jaučiausi atsakingas prieš savo studentus. Todėl pradėjau rinkti informaciją, kuri padėtų jiems save apsaugoti. Vėliau atsiradus aplinkinių susidomėjimui ir prisijungus keliems žmonėms, tai peraugo į bendrą komandinį darbą. Kartu su jais mes sukūrėme kitokį pedagoginį požiūrį į šokį ir judesį. Kadangi buvome iš skirtingų sričių ir turėjome skirtingas kompetencijas, galėjome vieni iš kitų mokytis bei gauti daugiau informacijos, kurią nuolat galėjome taisyti ir atnaujinti.

Axis Syllabus – tai žinių šaltinis apie tai, kaip mokytis iš savo unikalaus kūno ir kaip judėti netraumuojant savęs tiek fiziškai, tiek emociškai. Pagrindinis pedagoginis principas, kuriuo grindžiamas Axis Syllabus – pagarba žmogaus kūno judėjimo kompleksiškumui.

Spalio 27 – 29 d. Lietuvoje vyks pirmasis Axis Syllabus intensyvus seminaras su mokytoju Frey Faust.

Seminaras nereikalauja jokios ankstesnės judėjimo, šokio patirties ar specifinių įgūdžių

Daugiau apie Axis Syllabus

Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

kunasmag.lt

Stilingos pasaulio knygos internetuLanguage