Interviu su Benji Knewman redaktore Agnese Kleina

Latvių žurnalą Benji Knewman mes žinome jau seniai. Dar nuo tų laikų, kai patys kūrėme „Kūnas Mag“. Nes abu žurnalai atsirado panašiu metu. Kartą net buvome nuvykę į vieno numerio pristatymą Rygoje. Mums, besikapanojant elektroninėje erdvėje ir leidžiant e-žurnalą, buvo kažkas wow, jog Benji Knewman yra spausdintas.

Todėl nerealiai džiaugiamės turėdami Benji Knewman savo lentynoje. Apie leidybą ir apskritai – kas tas Benji Knewman yra, kalbamės su žurnalo redaktore Agnese Kleina.

Agnese Kleina

– Agnese, ar gali trumpai papasakoti, kas yra Benji Knewman?

– Šį spalį Benji Knewman šventė 43 metų gimtadienį. Jis vis dar ieško savo tobulos dienos. Žmonės dažnai klausia, ar jis yra tikras, bet Benji dėl to nesijaudina, nes ką čia įrodinėsi…

– Kodėl pasirinkai leisti tik spausdintą žurnalą?

– Ar pamenate paskutinius du straipsnius, kuriuos skaitėte internete? Aš taip pat nepamenu, nors juos ten skaitau. Mes norėjome sukurti taikią vietą, kur nėra hyperlinkų, iššokančių reklamų, tiesiog paprastas, senas-geras popierius ir atspausdintos istorijos. Kur skaitytojai gali patirti „gyvenimą, kurį galima perskaityti“ – išgyventą ir papasakotą kitų. Aš pati mėgstu tą malonų–darbo–pabaigos jausmą, kai perskaitęs užverti žurnalo, knygos (ar bukazino) viršelį ir padedi jį į lentyną amžiams arba perleidi kitam.

Life that you can read.

Papasakok apie šį numerį. Ką jame rasime?

– Viršelio citata iš knygos, kurioje interviu su rusų artistais iš aštuntojo dešimtmečio. Tada, kai žmonės vieni kitiems sakė, kad „darosi sunku galvoti“. Laikai pasikeitė, bet ir vėl yra sunku galvoti – fake news, politiniai lozungai, insta-tiesa. Kuo tikėti? Taigi, šiame numeryje mes diskutuojame ką daryti su Instagram laikais, kaip šešiamečiui paaiškinti egzistencializmą, mes tyrinėjame sovietinį komunilinį gyvenimo būdą pavaizduotą piešiniuose ir kt. Mano mėgstamiausia šio numerio citata: „ Manau, kad pomirtiniame gyvenime turėsiu galimybę pagalvoti apie visus dalykus, kuriuos dabar esu verčiamas atidėti“.

Benji Knewman žurnalas

– Kodėl nusprendei leisti būtent nepriklausomą žurnalą?

– Tai paprasta: jei nori gyventi nepriklausomo žurnalo kūrėjo gyvenimą, kas yra brangus hobis, susigalvok kitų būdų, kurie apmokės tavo sąskaitas. Aš rinkausi būti nepriklausoma, dėl to, jog atėjau iš komercinių žurnalų, kuriuose anksčiau dirbau. Vieną dieną suprantau, jog gana – aš pradėsiu kurti savo žurnalą su savo taisyklėmis.

 

– Kodėl lietuviams turėtų būti įdomu skaityti apie latvius?

– Nes Benji Knewman nėra apie latvius, jis tiesiog gimęs Rygoje. Žurnalas apie gyvenimą, kurį mes gyvename šiandien, itin globaliame pasaulyje, kuriame nesvarbu kitų nuomonė.

Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

kunasmag.lt

Stilingos pasaulio knygos internetuLanguage