Vilnius temperature

Muzika, kuri judinas kūnus by VILNIUS TEMPERATURE

Muzika ir temperatūra. Temperatūra muzikoje. Muzikos temperatūra. Oro temperatūra ir muzika. Vilniaus temperatūra ir muzika!

Projektas „Vilnius Temperature“ matuoja viską – oro temperatūrą, taktų skaičių, muzikos klipo laiką, kilometrus nuo Vilniaus iki kito muzikinio miesto ir t.t. O kaip kūno temperatūra ir muzika? Apie tai kalbamės su vienu iš projekto sumanytojų ir įkūrėjų, Andriumi Januta.

– Kokioje temperatūroje kūnas gali judėti pagal muziką? O kokia turi būti kūno temperatūra?

– Ilgą laiką buvo manoma, kad žmogaus normali kūno temperatūra yra apie 37°C. Dabar manoma, kad normali temperatūra yra 36,8°C ir svyruoja nuo 36,2°C iki 37,5°C. Taigi natūralu, kad geriausia judėti pagal muziką, kai esi tinkamos temperatūros diapozone. Kalbant apie temperatūrą išorėje, manau, jog tam nėra ribų. Reikia surasti savąjį „sweet spot“. Lygiai taip pat, kaip ir su muzika, kuri nenoromis priverčia pakilnoti pirštą ar pėdą.

– Kur kūne visų pirma pajauti, jog skamba gera muzika?

– Man tiksliausias suvokimas, jog tai yra gera muzika, ateina viso kūno pajutimu. Malonus jausmas, kai klausant muzikos jauti dirgulius po oda.

– Ar „Vilniaus temperature“ gali egzistuoti be muzikos? O be temperatūros?

– Tikriausiai į abu klausimus galima atsakyti taip, tačiau egzistavimas nesitęstų ilgai. Būtent ši sąveika – muzikos ir temperatūros, lėmė atsiradimą to, ką darome iki šiol ir ką norisi tęsti ir plėtoti toliau.

– Ar gera muzika judina kūną? O gal sukelia ir dar kokius fizinius procesus?

– Beabejo, taip! Net ir bloga muzika judina kūną, nes priverčia tave eiti toliau nuo jos! (šypsosi) Muzika yra garsas, kuris atkeliavęs iki mūsų ausų transformuojasi į elektrinius signalus. Šie signalai keliauja toliau klausos nervais iki mūsų smegenų žievės, kuri interpretuoja garsą. Deja, nuo šio taško viskas patampa labai kompleksiška ir sudėtinga kaip, pvz.: kokias smegenų dalis muzika geba suaktyvinti, kokį efektą muzika sukelia jaunesniems ar senesniems žmonėms ir t.t.

– Kūnas – laikinas, o muzika? Ji juk amžina, ar ne?

– Muzika, ji irgi laikina. Kodėl gyvai atliekama muzika visada sutraukia žmones jos klausyti? Deja, jausmų ir emocijų neįrašysi į fizinį pavidalą ir neišdalinsi po koncerto. Todėl kiekviena patirtis klausant muzikos (koncerte ar per ausines) tuo pačiu gali būti ir unikali ir skirtinga. Muzikos suvokimas ir vertinimas visuomet yra veikiamas įvairių išorinių dirgiklių, kas rezonuojasi mūsų viduje ir mes komunikuojame tai į išorę veido išraiška, kūno judesiu, nuotaika ir t.t.

Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

kunasmag.lt

Stilingos pasaulio knygos internetuLanguage