Spalvų SINDROMAS

Prisipažinsiu, apie šitą žurnalą sužinojau iš žiniasklaidos Lietuvoje ir pagalvojau: „OMG, kokia gėda, kodėl mes jo neturime pas save?“ Ir labai greitai susisiekiau, nes mane sužavėjo idėja, estetika ir konceptas. Žurnalas apie vis kitokią spalvą. Ar gali būti kas nors genealiai paprasčiau? 

Kūnas Mags & Books pokalbis su viena iš žurnalo sumanytojų, redaktorių Kotryna Abravičiūte

Sindroms komandos nuotrauka. Kotryna kairėje.

– Papasakok apie Sindroms, kaip gimė šis žurnalas?

– Kiekvienas Sindroms numeris, tai kelionė po skirtingą spalvą. Supažindindami skaitytoją su savo asmenine pasirinktos spalvos interpretacija, mes pristatome leidinį, kuris netikėčiausiais pavidalais atskleidžia spalvą ir jausmus, emocijas, kurios asocijuojasi su ja. 

Sindroms idėja gimė tarp universiteto sienų. Mintis sukurti leidinį, kuris dovanotų visišką laisvę kurti, mus su kolege Miruna tarsi užvaldė. Garsiai ištarėme „let’s go for it“ ir nuo tada pasinėrėme į šią kūrybinę kelionę. 

Žinojome, jog norint, kad mūsų žurnalas būtų pripažintas turime „įvilkti“ jį į autentiškos idėjos rūbą. Idėja dedikuoti šį numerį spalvai gimė gana organiškai – iš ilgesio. Miruna kilusi iš Rumunijos, aš iš Lietuvos, o tuo metu abi studijavome Danijoje, Kopenhagoje, mūsų šalių koloritai yra gerokai ryškesni ir spalvingesni nei skandinaviška paletė. Spalva natūraliai įsiliejo į mūsų gyvenimus ir tapo pagrindinė leidinio tema. Už jos slypi virtinė skirtingų jausmų ir emocijų, kurias analizuojame kiekviename iš numerių.

  – Ko galima tikėtis kiekviename numeryje? 

  – Kiekvienas iš mūsų numerių yra unikalus tuo, jog pati spalva diktuoja savo taisykles. Mūsų temos priklauso nuo to, kokius jausmus, asociacijas ir emocijas pasirinkta spalva atskleis. 

  Žurnalo estetika yra gana griežtai sukuruota, tad skirtingos temos gražiai sugula į vieną rėmą. Leidinyje išvysite daug konceptualios „still life“ fotografijos, rasite ir mados, 3D kūrybos, iliustracijų. Šių formų pagalba išgryninome savo žurnalo estetiką, atradome braižą ir toliau sėkmingai su jomis dirbame, palikdami vietos naujiems eksperimentams. 

  Rašytiniame turinyje visuomet turime „užkandžių“ – lengvų, trumpų straipsnių ar apsakymų ir „minties rašinių“ – ilgesnių, dažnai filosofinio pobūdžio straipsnių. Dalis jų būna lengvi ir žaismingi, kiti kiek melancholiški, priverčiantys susimąstyti, tačiau vėlgi, grįžtame prie to, jog pati spalva nusprendžia, kiek ir kokio pobūdžio turinio ji įsileis. 

  – Kodėl nusprendėte kurti būtent spausdintą žurnalą, o ne kokį elektroninį projektą?

  – Būdamos studentėms apie sunkų kelią per daug nemąstėme, idėja ėmė viršų, tad tuo metu jokios kliūtys neatrodė baisios. Norėjome Sindroms laikyti savo rankose, suteikti jam fizikinį kūną. Nemažai žmonių mus bandė atkalbėti, sakė, jog spausdintiems leidiniams atėjo galas, tačiau manau jaunatviškas maksimalizmas nugalėjo. Noras išleisti savo žurnalą buvo didesnis, nei baimė, o tai išties padėjo ir vedė mūsų komandą pirmyn.

   

  – Kokiose šalyse galima įsigyti Sindroms?

  – Šiuo metu Sindroms parduodamas 28 pasaulio šalyse. Tarp jų jo gimtinė Danija bei mūsų pačių gimtinės – Lietuva ir Rumunija. Be šių šalių taip pat pardavinėjame: Jungtinėje Karalystėje, Europoje, Amerikoje, Pietų Amerikoje – Meksikoje, taip pat Kinijoje, Japonijoje, Malaizijoje, Singapūre, Tailande, Naujojoje Zelandijoje, Rusijoje, Izraelyje bei Libane. 

  – Kas bus, kai baigsis spalvos? 

  Už spalvų slypi atspalviai, jų kombinacijos. Jos slepia gausybę paslapčių. Pati nekantrauju sužinoti kur mus nuves ši kelionė. Veikiausiai atsakymas būtų – spalvinkim ir pamatysim!

   

  – Kodėl nusprendėte būti nepriklausomu žurnalu? 

  – Atsakymas vienas, žodis taip pat – laisvė. Turėjome begalę idėjų, galimybė jas įgyvendinti atrodė neįkainojama. Kaip ir minėjau taisykles diktuoja spalva, būtų gana nelengva, jei šalia atsirastų dar vienas diktatorius su savo norais ir poreikiais. 

   Close

   Sign in

   Close

   Cart (0)

   Cart is empty No products in the cart.

   kunasmag.lt

   Stilingos pasaulio knygos internetu